ZAUJÍMAVOSTI


25. 05. 2020 - Výroba fúkanej celulózovej izolácie CLIMATIZER PLUS spoločnosťou CIUR a.s. Brandýs nad Labem. Od svojho založenia v roku 1991 patrí česká rodinná firma CIUR a.s. k svetovej špičke v oblasti výroby celulózových vlákien na báze recyklovaného papiera. Vo výrobnom závode v Brandýse nad Labem spracováva viac ako 50 tisíc ton druhotných surovín ročne. Tri samostatné výrobné technológie produkujú viac ako 56 výrobkov v 84 modifikáciách. Jedná sa o celulózové, minerálne vlákna a tiež rôzne zmesi vlákien. Produkcia firmy je rozdelená do troch hlavných smerov: Izolácie - tepelné, zvukové a požiarne, Priemyselná vlákna - pre cestné staviteľstvo, hutnícky, energetický a automobilový, filmový priemysel, TZB - technické zariadenia budov.

29. 04. 2020 - Jednou z hlavných výhod fúkanej izolácie je možnosť zaizolovania detailov a priestorov, ktoré sú s izoláciami v roliach alebo doskách veľmi prácne alebo vôbec neriešiteľné. Materiál fúkanej celulózovej izolácie CLIMATIZER PLUS vyplní dokonale všetky priestory okolo drevených trámov, krokiev a iných nosných prvkov. Fúkaná izolácia CLIMATIZER PLUS vyrobená z prírodných vlákien vyplní každú medzeru, každý detail.

16. 03. 2020 -

09. 03. 2020 - Čo predurčuje fúkanú izoláciu CLIMATIZER PLUS pre použitie v moderných stavbách typu bungalov? Je to: 30 rokov skúseností v realizáciách fúkaných izolácii, jediná fúkaná izolácia so zárukou 20 rokov, minimálna životnosť 50 rokov ( Európsky technický atest ETA  15 / 0875 ).

05. 03. 2020 - Neustále vzdelávanie našich aplikačných firiem je pre nás dôležitou súčasťou. Chceme našim zákazníkom poskytovať kvalitných remeselníkov na fúkané izolácie so zodpovedajúcim vzdelaním. Preto tak ako každý rok, aj tento rok v marci časť našich špecialistov na fúkané izolácie absolvovala certifikačné školenie priamo u výrobcu zdravej fúkanej celulózovej izolácie CLIMATIZER PLUS – spoločnosti CIUR a.s. v Brandýse nad Labem. Úspešným absolvovaním teoretickej a testovej časti získali benefit pre Vás v podobe záruky 20 rokov na zdravú fúkanú izoláciu CLIMATIZER PLUS. Tento rok úspešne zvládli certifikáciu nasledujúce aplikačné firmy: BECA Michaľany, ČERMÁK TOPTERM Šintava, GM-stav, s.r.o. Lučenec, INSTALEM, s.r.o. Ladce, LAŠŠÁK TEIDO Oravská Lesná, MERIČKO s.r.o. Vranov nad Topľou, MK insulation, s.r.o. Ľubica, TopTerm Izolácie, s.r.o. Bratislava, VUNO HREUS, s.r.o. Žilina kolektív VUNO HREUS, s.r.o.

12. 11. 2019 - Dlhovekosť a kvalita výrobkov – to je dobré meno v očiach spotrebiteľa a v neposlednom rade kvalita vzťahov so zákazníkom s poctivým prístupom k nim. Firemné Oskary boli vyhlásené 7. ročník českého Goodwilla bol slávnostne vyhlásený 24.10.2019. Novinkou 7. ročníka bola kategória Made in Czechoslovakia, ktorá oceňuje firmy, ktoré pokračujú v tradičnom odkaze, aby šírili dobré meno, povesť českého priemyslu aj služieb v zahraničí, a vďaka ktorým pôvodná svetoznáma značka Made in Czechoslovakia ďalej žije. Na striebornej priečke sa v tejto kategórii umiestnil riaditeľ výroby a vývoja spoločnosti CIUR a.s. Mojmír Urbánek. GRATULUJEME!

28. 08. 2019 - V auguste sme robili zaujímavú realizáciu zateplenia podkrovia drevostavby fúkanou celulózovou izoláciou CLIMATIZER PLUS. Väzníková konštrukcia vytvorila v priestore nádhernú 7 m vysokú galériu. Materiál fúkaná celulózová tepelná izolácia CLIMATIZER PLUS vyplní dokonale všetky priestory okolo drevených prvkov a vyplní bezo zvyšku všetky dutiny. Vďaka vysokej mernej tepelnej kapacite zanechá aj Vaše podkrovie v letných mesiacoch chladné. Potrebujete aj Vy zatepliť podkrovie ? Obráťte sa na nás, na špecialistov na fúkané izolácie.

21. 08. 2019 - V dňoch 22. až 25.8.2019 sme sa zúčastnili letnej výstavy Agrokomplex 2019 v Nitre - mohli ste sa u nás ochladiť na voľnej ploche M4, stánok č. 11 - zdravá fúkaná izolácia CLIMATIZER PLUS.

11. 06. 2019 - V dňoch 5.a 6. júna 2019 prebehlo u nás školenie novej aplikačnej firmy fúkaných izolácií. Počas 2 dvojdňového školenia pracovníci firmy INSTALEM, s.r.o. z Ladiec, ich šiesti pracovníci absolvovali teoretickú a praktickú časť školy fúkaných izolácií. Oboznámili sa so stavebnou fyzikou, správnou aplikáciu fúkaných izolácií a získali od nás naše viac ako 25 ročné know-how v oblasti fúkaných izolácií. Tešíme sa na spoluprácu kolegovia. kolektív VUNO HREUS, s.r.o.

09. 05. 2019 - S potešením sme prijali správu, že stavba, v ktorej sme aplikovali fúkanú celulózovú tepelnú izoláciu CLIMATIZER PLUS bola úspešne ocenená ako Stavba roka bytový/rodinný dom za rok 2018. Na tejto stavbe sme sa zúčastnili ako dodávateľ tepelnej izolácie v spolupráci so stavebnou spoločnosťou Kontrakting stavebné montáže ako realizátora. Pri výstavbe tejto stavby sme sa podieľali či už v prípravnej ako aj realizačnej fáze. Aplikácia si vyžadovala maximálnu odbornosť s dôrazom na detail. Ocenenie Stavba roka je každoročne vyhlasovaná poprednými slovenskými protagonistami z oblasti stavebníctva (uvádzaní nižšie) – tento rok sa uskutočnil už v poradí 24.ročník tejto celoštátnej verejnej neanonymnej súťaže. Združenie pre rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva – ABF Slovakia, Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky, Únia miest Slovenska, Slovenská komora stavebných inžinierov, Zväz stavebných podnikateľov Slovenska, Slovenská technická univerzita v Bratislave, Stavebná fakulta Technický a skúšobný ústav stavebný, n. o., Prvá stavebná sporiteľňa, a. s., Vydavateľstvo EUROSTAV, s. r. o. kolektív VUNO HREUS, s.r.o. Zdroj: http://www.stavbaroka.eu/portfolio/ocenene-stavby-2018/Online kalkulácia