REKONŠTRUKCIA RD SA NEZAOBÍDE BEZ FÚKANEJ IZOLÁCIE.


02. 09. 2020

Rekonštrukcia domu sa nezaobíde bez fúkanej izolácie.

 

Pri renovácií starého domu nesieme zabudnúť na zateplenie stropných konštrukcií. Investícia do kvalitnej fúkanej izolácie je správnou voľbou pre úsporu na vykurovaní a zároveň chladení domu v letných mesiacoch. A kde začať s rekonštrukciou? Najlepšie predsa zateplením strechy, stropu. Veľmi často sa pri týchto starších domoch stretávame s potrebou zateplenia stropnej konštrukcie trámového stropu alebo strechy. Výhodou zateplenia fúkanou celulózovou izoláciou CLIMATIZER PLUS je minimálny stavebný zásah do stropu / strechy.  

Dvojplášťové strechy

Sú strechy s nízkym krovom s miernym spádom, prevažne na jednu vodu. Vo väčšine prípadov sa dá do takejto strechy fyzicky vliezť, je tam medzistrešný priestor cca od 80 cm až po cca 15 - 20 cm. K realizácií zateplenia fúkanou celulózovou izoláciou CLIMATIZER PLUS nám postačí len jeden otvor. My do strechy vlezieme a  zaizolujeme fúkanou celulózovou tepelnou izoláciou CLIMATIZER PLUS, a tým zamedzíme úniku tepla cez strop. Po nafúkaní vznikne celistvá kompaktná vrstva izolácie bez tepelných mostov. Prestane sa Vám v zime topiť sneh zo strechy a nebudú sa vytvárať nebezpečné cencúle. Po zaizolovaní nielen že ušetríte peniaze za kúrenie ale aj zvýšite komfort bývania v letných dňoch, zamedzíte prehrievaniu vo Vašom dome.

 


Trámové stropy s dutinou

Máte už Váš trámový strop zateplený? Ak nie, urobte to čím skôr. Cez trámové stropy je najväčší únik tepla z domu. Zateplenie trámového stropu fúkanou izoláciou je najefektívnejší spôsob zateplenia, ktorý aj reálne funguje.  Trámový strop je tvorený nosnými drevenými trámami, z vrchnej strany je plný doskový záklop a na ňom škvarobetónový poter. V takejto stropnej konštrukcií sa nachádza dutina, ktorá sa zaizoluje fúkanou celulózovou tepelnou izoláciou CLIMATIZER PLUS, a to tak, že sa strop otvorí na niektorých miestach a dutina, ktorá tvorí priestor medzi hradami sa dokonale vyplní pomocou fúkanej izolácie. Zamedzíme tým úniku tepla cez strop. Pred aplikáciou fúkanej izolácie nemusíte vyprávať povalu ani otvárať celý strop.

10 výhod zateplenia staršieho domu fúkanou celulózovou izoláciou:

 

1.Dokonale zaizoluje priestor medzi hradami, bez škár a tepelných mostov

2.Ušetríte 35 – 50 % nákladov na vykurovanie

3.Zvýši komfort bývania v zime a v lete

4.Zlepší akustické vlastnosti stropu

5.Cenovo dostupné zateplenie

6.Aktívny transport vlhkosti

7.Rýchla návratnosť investície

8.Platíte len za skutočne vyfúkané množstvo materiálu

9.Jediná fúkaná tepelná izolácia so zárukou až 20 rokov priamo od výrobcu !!!

10.Ekologický produkt pre zdravé bývanie

Náklady na zateplenie

Pýtate sa, že koľko Vás bude stáť zateplenie Vášho domu zdravou fúkanou celulózovou izoláciou CLIMATIZER PLUS? Vieme Vám to jednoducho zrátať pomocou nášho web kalkulátora, kde zadáte základné parametre Vašej konštrukcie a my Vám radi spracujeme cenovú ponuku.

VUNO HREUS, s.r.o. - špecialisti na fúkané izolácie, sme viacgeneračná rodinná firma, úzko sa špecializujúca na aplikáciu fúkaných izolácií s pôsobnosťou v rámci celého Slovenska (viac ako 20 aplikačných firiem v SR). Na trhu sme s 30 ročnou tradíciou, aj ako líder v oblasti fúkaných izolácií.


FOTOGALÉRIA:


Online kalkulácia