ZAUJÍMAVOSTI


12. 07. 2021 - Po dlhšej dobe sme mali možnosť v júni 2021 konečne zas otvoriť brány našej školy fúkaných izolácií. Počas dvojdňového teoretického a praktického školenia si osvojili a naučili sa základy aplikácií zdravej fúkanej celulózovej izolácie Climatizer Plus p. Lukáš Kaňo s kolegom. Následne o pár dni nato sme už na „ostro“ priamo pri realizácií u zákazníka a za nášho mentoringu zrealizovali zateplenie trámového stropu fúkanou celulózovou izoláciou Climatizer Plus

16. 12. 2020 - Milí naši zákazníci Radi by sme poďakovali za Vašu priazeň. Opäť bolo zrealizovaných stovky stavieb našimi fúkanými izoláciami. Ďakujeme zvlášť v týchto "netradičných" časoch za Vašu prejavenú dôveru v naše remeslo a profesionalitu aj na Vašej stavbe. Prajeme Vám pokojné sviatky Vianoc. VUNO HREUS, s.r.o. a sieť aplikačných firiem Slovenska

02. 09. 2020 - Pri renovácií starého domu nesieme zabudnúť na zateplenie stropných konštrukcií. Investícia do kvalitnej fúkanej izolácie je správnou voľbou pre úsporu na vykurovaní a zároveň chladení domu v letných mesiacoch. A kde začať s rekonštrukciou?

08. 07. 2020 - Myslíte si, že to nejde? Iste, papier predsa horí! Lenže! Výrobky vychádzajúce z výrobných hál firmy CIUR a.s. dodávané a aplikované firmou VUNO HREUS s.r.o. už 30 rokov toto „obracajú naruby“. Aj keď ide o novinový papier pochádzajúci zo zberu, jeho vlastnosti prevtelené do tepelnej a akustickej izolácie CLIMATIZER PLUS sú takmer neuveriteľné. Zohrievajú a nehoria.

18. 06. 2020 - Odvetraná fasáda s celulózovou tepelnou izoláciou CLIMATIZER PLUS Jednou z možností zateplenia fasády rodinného domu je systém odvetranej fasády s nástrekom tepelnej celulózovej izolácie CLIMATIZER PLUS. Odvetraná fasáda pozostáva z nosného roštu do ktorého sa celulózová izolácia CLIMATIZER PLUS buď nastrieka alebo pri väčších hrúbkach nafúka do pripravenej dutiny. Izolácia musí byť prekrytá vetrotesnou difúznou fóliou, v tomto prípade bola použitá tkanina pro clima SOLITEX WA.

25. 05. 2020 - Výroba fúkanej celulózovej izolácie CLIMATIZER PLUS spoločnosťou CIUR a.s. Brandýs nad Labem. Od svojho založenia v roku 1991 patrí česká rodinná firma CIUR a.s. k svetovej špičke v oblasti výroby celulózových vlákien na báze recyklovaného papiera. Vo výrobnom závode v Brandýse nad Labem spracováva viac ako 50 tisíc ton druhotných surovín ročne. Tri samostatné výrobné technológie produkujú viac ako 56 výrobkov v 84 modifikáciách. Jedná sa o celulózové, minerálne vlákna a tiež rôzne zmesi vlákien. Produkcia firmy je rozdelená do troch hlavných smerov: Izolácie - tepelné, zvukové a požiarne, Priemyselná vlákna - pre cestné staviteľstvo, hutnícky, energetický a automobilový, filmový priemysel, TZB - technické zariadenia budov.

29. 04. 2020 - Jednou z hlavných výhod fúkanej izolácie je možnosť zaizolovania detailov a priestorov, ktoré sú s izoláciami v roliach alebo doskách veľmi prácne alebo vôbec neriešiteľné. Materiál fúkanej celulózovej izolácie CLIMATIZER PLUS vyplní dokonale všetky priestory okolo drevených trámov, krokiev a iných nosných prvkov. Fúkaná izolácia CLIMATIZER PLUS vyrobená z prírodných vlákien vyplní každú medzeru, každý detail.

16. 03. 2020 -

09. 03. 2020 - Čo predurčuje fúkanú izoláciu CLIMATIZER PLUS pre použitie v moderných stavbách typu bungalov? Je to: 30 rokov skúseností v realizáciách fúkaných izolácii, jediná fúkaná izolácia so zárukou 20 rokov, minimálna životnosť 50 rokov ( Európsky technický atest ETA  15 / 0875 ).

05. 03. 2020 - Neustále vzdelávanie našich aplikačných firiem je pre nás dôležitou súčasťou. Chceme našim zákazníkom poskytovať kvalitných remeselníkov na fúkané izolácie so zodpovedajúcim vzdelaním. Preto tak ako každý rok, aj tento rok v marci časť našich špecialistov na fúkané izolácie absolvovala certifikačné školenie priamo u výrobcu zdravej fúkanej celulózovej izolácie CLIMATIZER PLUS – spoločnosti CIUR a.s. v Brandýse nad Labem. Úspešným absolvovaním teoretickej a testovej časti získali benefit pre Vás v podobe záruky 20 rokov na zdravú fúkanú izoláciu CLIMATIZER PLUS. Tento rok úspešne zvládli certifikáciu nasledujúce aplikačné firmy: BECA Michaľany, ČERMÁK TOPTERM Šintava, GM-stav, s.r.o. Lučenec, INSTALEM, s.r.o. Ladce, LAŠŠÁK TEIDO Oravská Lesná, MERIČKO s.r.o. Vranov nad Topľou, MK insulation, s.r.o. Ľubica, TopTerm Izolácie, s.r.o. Bratislava, VUNO HREUS, s.r.o. Žilina kolektív VUNO HREUS, s.r.o.Online kalkulácia