NATURE PLUS CERTIFIKÁT - CLIMATIZER PLUS


18. 08. 2021

Nature Plus certifikát – Climatizer Plus

Sektor stavebníctva spotrebúva okolo 40% svetových zdrojov a viac ako 50% primárnych zdrojov energie v Európe. V priemere trávime viac ako 90% nášho života v uzavretých budovách, ktoré sa čoraz viac stavajú vzduchotesné. Kvalita stavebných výrobkov je preto veľká a aj vplyv na životné prostredie a na naše zdravie. Medzinárodné združenie natureplus vyvinulo rovnomennú environmentálnu značku s cieľom ponúknuť spotrebiteľom a odborníkom v stavebníctve v Európe jasné usmernenie pri výbere pre výrobky v stavebníctve. Potvrdzuje súlad s vysokými štandardmi kvality pre všetky oblasti súvisiace s udržateľnosťou. Požiadavky na štítok natureplus sú zobrazené na internet na adrese www.natureplus.org. V súčasnosti bola environmentálna značka natureplus udelená viac ako 600 stavebným výrobkom v Európe a je uznávaná v celej Európe. Celulózová izolácia CLIMATIZER PLUS patrí k týmto výrobkom. Ako jedna z mála celulózových izolácií sa môže pýšiť týmto certifikátom.

Posudzovanie na overenie požiadaviek vykonávajú akreditované laboratóriá a posudzovatelia v súlade s uznávanými medzinárodnými normami. Environmentálna značka natureplus je jediná Európska environmentálna značka pre stavebné výrobky, ktorá je založená na prísnych vedeckých kritériách a je založená na troch kľúčových aspektoch:

1. Čistá a efektívna výroba:

Výroba stavebných výrobkov je ekologická a energeticky efektívna. Pomáha chrániť klímu, predchádzať emisiám CO2 a plniť normy sociálnej zodpovednosti. Výrobky musia byť funkčné a recyklovateľné.
 

2. Ochrana životného prostredia a zdravia:

Stavebné výrobky s označením natureplus nemajú nepriaznivý vplyv na životné prostredie alebo zdravie ľudí pôsobením škodlivých látok a zabezpečujú najmä zdravé vnútorné obytné priestory.
 

3. Udržateľnosť zdrojov

Prípustné sú iba stavebné výrobky vyrobené z obnoviteľných zdrojov alebo minerálnych surovín, ktoré sú v hojnom množstve alebo druhotné suroviny. Suroviny musia pochádzať z udržateľných zdrojov.   

Vedeli ste že ?

Filozofia ikonickej časti loga vychádza z kanadských tradícií a reflektuje pôvodný účel výrobku CLIMATIZER PLUS. Stred vychádza zo symbolu kanadskej vlajky a tým je javorový list. Stredná časť však má oveľa hlbší význam a tým je udelený kanadský environmentálny certifikát "Environmental Choice". Známka kvality vychádza tiež z kanadských symbolov prírody, troch holubíc prepletených do tvaru javorového listu. Celkovo ide o vyjadrenie ekológie a udržateľnosti všetkých výrobkov CIUR.

Nasleduje zakomponovanie daného symbolu do tvaru bežného štandardného domu. Všetko je zakončené a obklopené prostredím okolo nás. Dôležité je striedanie farieb studenej - modrej a teplej - červenej. Červená symbolizuje teplo a modrá zimu. Striedanie týchto farieb tiež vychádza z pôvodného účelu tovaru, ktorým je tepelná izolácia. Dom je od okolia chránený teplou fasádou, keď je vonku zima. Naopak keď je vonku horúco, dom je chránený od okolia symbolicky "studenou" konštrukciou s izoláciou z celulózy.

 


FOTOGALÉRIA:


Online kalkulácia