CHCEM UŠETRIŤ A NEMAŤ STAROSTI


17. 01. 2018

Celulózová izolácia sa vyrába z trhaného drevitého papiera. V prvom rade sa jedná o prírodný, ekologický a zdravotne nezávadný materiál, ktorý je na dotyk príjemný. Ak ste niekedy mali v ruke minerálnu vatu, viete, že bez ochranných pomôcok spôsobí kožné aj dýchacie ťažkosti. V domčeku z celulózy by sa vám naopak spalo moc pekne, rovnako dobre, ako sa spí v drevenej chalupe.

Tepelnú vodivosť, teda parameter, ktorý udáva, ako rýchlo sa teplo z interiéru vyvetrá von, má celulóza porovnateľnú s klasickými syntetickými izoláciami. Oproti svojim konkurentom má ale dvakrát lepšiu akumuláciu tepla, výrazne teda pomôže uchovať vo vnútri domu teplo aj po tom, čo sa vypne kúrenie, prípadne udržať teplo vonku v sparnom lete.

Významnou vlastnosťou tepelnej izolácie z celulózy je jej práca s vlhkosťou. Kým najhojnejšie používaný polystyrén sa chová ako igelit, ktorý dom nepriedušne uzavrie, celulóza pomáha domu "dýchať", a odvetrať tak vlhkosť, ktorá sa vytvorí varením, praním, sprchovaním, ale aj dýchaním. V dome alebo v byte sa potom vďaka tejto jej vlastnosti nedarí plesniam, ktoré sú veľkým problémom nielen pre astmatikov a alergikov.

Návratnosť zateplenia celulózovou izoláciou sa pohybuje v horizonte od 3 rokov vyššie. Záleží na hrúbke izolácie aj na miere zateplenia každej konkrétnej stavby. Úspora na vykurovanie pri celkovom zateplení stien, strechy a výmene okien predstavuje až 60%. Vďaka neustále rastúcim cenám energií je ale problematické určiť presný čas, kedy začne dom zarábať.

Celulózová izolácia sa pri rekonštrukcii alebo výstavbe aplikuje fúkaním (najčastejšie do dutej konštrukcie, teda do strechy alebo steny modernej drevostavby) alebo striekaním (napríklad na murovanú stenu). Výhoda tejto formy aplikácie spočíva v tom, že sa izolácia dostane naozaj do každej časti konštrukcie bez ohľadu na zložitosť miesta. Kvalitné zafúkanie alebo nastriekanie garantuje iba dobrý výrobca a overená realizačná firma. Celulózovej izolácii CLIMATIZER PLUS verí jej výrobca natoľko, že na všetky jej prípadné neduhy poskytuje ako jediný na trhu záruku 20 rokov.


Online kalkulácia