NÁSTRAHY PRI ZATEPLENÍ


25. 09. 2017

Voľba nekvalitnej tepelnej izolácie ako aj jej nesprávne uloženie, ktoré  ponúkajú neseriózne realizačné či obchodné firmy, nemusí spĺňať technologické požiadavky na zateplenie. Tým môže dochádzať až k jej degradácii a následne k poškodeniu strešnej časti stavby. Preto buďte pri výbere tepelnej izolácie a aj firmy pre zrealizovanie obozretní a nebojte sa opýtať na:

  • akú tepelnú izoláciu pre Vašu stavbu?
  • technické informácie o tepelnej izolácii - s ktorými je počítané v reálnom užívaní
  • záruku poskytovanú realizačnou firmou, prípadne výrobcom
  • jej odporúčané použitie – kam s ktorou tepelnou izoláciou
  • v neposlednom rade referencie vo Vašom okolí, meste, obci...
  • ak kupujete izoláciu za "moc zaujímavú" cenu, ako má byť zabudovaná, čo treba dodržať (napr. izolácie z niektorých stavebnín, poľských predajcov s veľmi nízkou objemovou hmotnosťou)
  • nie je tepelná izolácia a jej uloženie tiež tak trochu remeslom?
  • zaslúži si vôbec tepelná izolácia pozornosť vo Vašej stavbe?
 

Časté chyby pri zatepľovaní:
http://www.compri-izolace.cz/izolace/obsah/jake-jsou-caste-chyby-pri-provadeni-izolaci

POZOR -  striekané izolačné materiály z viacerých zložiek znamená, že tepelná izolácia je vyrábaná priamo na stavbe, čím sa aplikátori stávajú VÝROBCAMI týchto tepelno izolačných materiálov, pričom sa môže stať, že nespĺňajú deklarované vlastnosti. TAKÁTO REALIZAČNÁ FIRMA NESIE PRIAMU ZODPOVEDNOSŤ ZA FYZIKÁKLNE VLASNOSTI TAKTO VYROBENEJ nastriekanej IZOLÁCIE NA STAVBE. 

Zopár fotiek ako by správne zabudovaná izolácia na stavbe nemala vyzerať, bohužiaľ stretávame sa aj s takýmito rôznymi defektmi, nekvalitným prevedením a zlým výberom správnej tepelnej izolácie.

Rada od špecialistov na fúkané izolácie:

Vyvarujte sa nekvalitným izoláciám, nechajte si radšej poradiť od skúsených odborníkov. Predsa aj Vy chcete aby Vám izolácia vydržala a fungovala správne počas celej životnosti stavby. Táto sekcia je vytvorená s poukázaním na či už neodbornosť ale aj nevhodnosť použitia tej ktorej izolácie. Tepelná izolácia určená nielen pre fúkané izolácie by mala byť zabudovaná správne s dôrazom na detail. Je dobré zabudnúť na fakt, že fúkané izolácie nie sú o "strčení" hadice do priestoru a ono sa to nafúka... Na youtube to síce tak vyzerá ale verte, že to tak nie je. Obkladačku kúpite v každom markete ale dobrého obkladača musíte hľadať. Našu prácu, ktorú vykonávame, považujeme za remeslo fúkaných izolácií. To čo je už v iných európskych krajinách ťažko prípustné, u nás v obchodoch či u predajcoch krásne frčí do stavieb. Verte, že ten meter na nás (z východného bloku) je tak trochu gumový. Tieto problémy sa týkajú nielen starších stavieb ale čím ďalej viac sa stretávame s týmto fenoménom na relatívne mladých stavbách 4-5 rokov (povinnú záruku to väčšinou vydrží...).

PS: Nedajte sa opiť rožkom, keď Vám niekto tvrdí: my to robíme lacno preto, aby sme mali robotu stále. Jednoducho sa spýtajte, kde a čo práve robia, resp. čo majú spravené.


Online kalkulácia