ZAUJÍMAVOSTI


14. 06. 2017 - Už tradičným každoročným podujatím je aj Stretnutie aplikačných firiem v Žiline. Tento rok sme sa stretli s pozvanými kolegami zo SR a hosťami z výrobného závodu CIUR a.s. – p. Ing. Mojmír Urbánek a p. Ján Horák – vo štvrtok 4.5.2017 v priestoroch známeho hotela Galileo. Na tejto akcii boli prezentované novinky, skúseností ako i postrehy z oblasti fúkaných izolácií. Po vyhodnotení a zbilancovaní boli odmenené aplikačné firmy, ktoré boli úspešné v roku 2016. Tešíme sa na stretnutie opäť o rok ?... kolektív VUNO HREUS, s.r.o.

14. 06. 2017 - Výstavisko v meste Nitra aj v tomto roku v mesiaci apríl 2017 otvorilo svoje brány pre návštevníkov počas výstavy DOMEXPO. Návštevníci mali možnosť vidieť aj našu expozíciu na voľnej ploche pri hlavnom vchode zameranú na prezentáciu fúkaných izolácií. Ďakujeme za návštevu všetkým, ktorých neodradilo ani chladnejšie počasie. Nižšie nájdete zopár fotiek z tejto výstavy. kolektív VUNO HREUS, s.r.o.

14. 06. 2017 - Pravidelná Certifikácia aplikačných firiem aplikujúcich tepelnú izoláciu CLIMATIZER PLUS a ostatné produkty z ponuky výrobcu bola vykonaná dňa 20.3.2017 vo výrobnom podniku CIUR a.s. Brandýs nad Labem. Po teoretickej časti zameranej na dôležité technické informácie boli účastníci preskúšaní písomnými skúškami. Certifikácia aplikačných firiem má priamo nadväznosť aj na plnenie záväzku vyplývajúceho z ISO, ktorým sa riadi výrobca tejto tepelnej izolácie. Opätovnú certifikáciu absolvovali aplikačné firmy: p. Michal Čermák, Bratislava p. Ján Verešík, Banská Štiavnica BEVANY s.r.o., Rožňava DIMImax, spol. s r.o., Topoľčianky LK-Servis Slovakia, s.r.o. TECTUM NOVUM a.s., Zemné TGH, spol. s r.o., Poprad VUNO HREUS, s.r.o. Žilina

17. 01. 2018 - Celulózová izolácia sa vyrába z trhaného drevitého papiera. V prvom rade sa jedná o prírodný, ekologický a zdravotne nezávadný materiál, ktorý je na dotyk príjemný. Ak ste niekedy mali v ruke minerálnu vatu, viete, že bez ochranných pomôcok spôsobí kožné aj dýchacie ťažkosti. V domčeku z celulózy by sa vám naopak spalo moc pekne, rovnako dobre, ako sa spí v drevenej chalupe.

17. 01. 2018 - Zateplenie domu má v prvom rade usporiť peniaze za vykurovanie. Je to ale jeho jediná funkcia? Správny výber izolácie dokáže zaistiť, že okrem domácej pohody v zime bude v interiéri príjemne aj v letných horúčavách. A to aj v podkroví, ktoré sa prehrieva najrýchlejšie.

17. 01. 2018 - Podľa štatistík Svetovej zdravotníckej organizácie sa počet astmatikov a detí trpiacich alergiou za posledných 10 rokov zdvojnásobil. V súčasnej dobe 31% detí vo veku 13 až 17 rokov trpí alergiou a ďalších 10% detí nad 5 rokov trpí astmou. Patrí do týchto štatistík aj Vaše dieťa?

12. 12. 2017 - Chcete byť zdraví alebo chorí? Izolujte sa od alergií - zdravo sa nadýchnite s fúkanou celulózovou izoláciou! Viac informácií nájdete na našom "spratelenom" webe: www.niesomosol.sk.

25. 09. 2017 - Voľba nekvalitnej tepelnej izolácie ako aj jej nesprávne uloženie, ktoré ponúkajú neseriózne realizačné či obchodné firmy, nemusí spĺňať technologické požiadavky na zateplenie, a tým môže dochádzať až k jej degradácii a následne k poškodeniu strešnej časti stavby.

25. 09. 2017 - Túto sekciu sme sa rozhodli doplniť na naše stránku pre lepšiu orientáciu a výber hrúbky tepelnej izolácie podľa aktuálnej tepelno technickej normy. Od 1.1. 2013 vstúpila do platnosti nová zrevidovaná norma STN 73 0540-2 Tepelná ochrana budov. Tepelno technické vlastnosti stavebných konštrukcií a budov. Časť 2: Funkčné požiadavky.

25. 09. 2017 - 1. Máte možnosť získať peniaze naspäť. 2. Vy o nás poviete Vášmu susedovi, známemu, bratovi, sestre... 3. A po zrealizovaní odporučenej zákazky Vám vrátime 33 € naspäť.